Stomatologia dziecięca


Jesteśmy z zamiłowania i wykształcenia stomatologami od zadań specjalnych, czyli od dzieci! Wiemy, że leczenie zębów u dzieci diametralnie różni się od leczenia dorosłych. Wiemy, też, że bez Waszej pomocy Rodzice, Babcie, Dziadkowie, Wujkowie i Ciocie nie damy sobie rady. Możemy puszczać bajki, opowiadać historie o robaczkach, liczyć do 2,3,10 i wiele wiele innych jednak…Współpraca opiekunów dzieci jest jedną z najważniejszych etapów leczenia i szalenie pomaga nam w rozmowie i leczeniu naszych najmłodszych Pacjentów. Dieta i Wasza pomoc w czyszczeniu dzieciom ząbków może działać cuda. Na wizycie w naszym gabinecie zawsze znajdziemy czas, żeby Wam doradzić i pomóc znaleźć najlepsze rozwiązania dla Waszych dzieci.

Pierwsza wizyta na pierwsze urodziny dziecka to odpowiedni czas, aby zasięgnąć porady jak dobrze dbać o zdrowie buzi malucha!

Fluoryzacja - Lakierowanie

Fluoryzacja to zabieg polegający na nakładaniu żeli i lakierów fluorkowych o dużej zawartości fluoru. Warto wykonywać go już od pojawienia się w buzi dziecka pierwszego ząbka i regularnie powtarzać, co 3 lub 6 miesięcy. Zadaniem fluoru jest wzmacnianie szkliwa, zapobieganie i znaczne ograniczanie próchnicy zębów. Zabieg polega na pomalowaniu zębów specjalnym preparatem, który zawiera fluor w odpowiednim dla dziecka stężeniu. Najlepsze wyniki osiągamy, jeśli Dziecko nie je i nie pije przez najbliższe 2 godziny po zabiegu. Dla Rodziców sceptyków posiadamy fachowe piśmiennictwo odnośnie zbawiennego działania fluoru na zęby.

Wypełnienia specjalnie dla dzieci

Dla naszych najmłodszych pacjentów przygotowaliśmy kolorowe wypełnienia, a dla tych, co wolą klasykę, czyli białe, też znajdziemy coś odpowiedniego. Ponadto plomby dla dzieci zawierają fluor, który pomaga wzmocnić wyleczony ząb.