Ortodoncja


Ortodoncja dziecięca w naszym gabinecie to przede wszystkim leczenie przy pomocy profesjonalnych i wykonanych z największą dokładnością aparatów zdejmowanych! Nie zapominamy również o estetycznej stronie wykonanych aparatów. Współpracujemy z najlepszą pracownią ortodontyczną GREG- DENT https://www.greg-dent.pl/, która spełnia zachcianki najbardziej wymagających Pacjentów !

Pierwsza wizyta zawsze składa się z konsultacji dotyczącej problemu z jakim zgłasza się Dziecko. Często wykonujemy na niej wyciski zębów i prosimy Rodziców o zdjęcie pantomograficzne Dziecka. Na tym zdjęciu widoczne są wszystkie zęby, możemy również dzięki niemu ustalić czy są wszystkie zęby stałe, czy nie ma innych „niespodzianek”

Na kolejnej wizycie najczęściej oddajemy aparat Dziecku. Uczymy Pacjenta i Rodzica jak o niego dbać, jak go ściągać i zakładać. Rozwiewamy wszystkie wątpliwości związane z leczeniem ortodontycznym.

Wizyty kontrolne odbywają się co 4 lub 6 tygodni w zależności od Waszej współpracy.

Ortodoncja dla dorosłych to już grubsza sprawa obejmuje leczenia aparatami stałymi. Leczymy przy pomocy zamków metalowych i kosmetycznych.

Przed założeniem aparatu przeprowadzamy pełną diagnostykę z planem leczenia i wyciskami. Omawiamy z Pacjentem plan leczenia, kosztorys i przy Państwa akceptacji ruszmy do działania.

Wizyty kontrolne odbywają się, co 4 lub 6 tygodni. Leczenie z reguły trwa około 24 miesięcy.